Mexhiti takon gjeneralin Clark

Picture of INA
INA

21/06/2024

Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti pasditen e sotme është takuar me gjeneralin Wesley K. Clark. Këtë e bëri të ditur Mexhiti në rrjetin social Facebook.

Mexhiti shkrua: “Si zëvendëskryeministër i parë i ardhshëm i Maqedonisë së Veriut, përfaqësova jo vetëm koalicionin VLEN, por edhe ndjenjat dhe respektin e thellë që populli shqiptar në Maqedoninë e Veriut ka për gjeneralin Clark. Ai është një personazh që ka fituar zemrat tona përmes vendimeve të tij të guximshme dhe lidershipit të tij të jashtëzakonshëm gjatë periudhës kritike të Luftës së Kosovës”.

Tutje kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti potencon se gjatë takimi kanë biseduar edhe për mbështetjen e vazhdueshme të NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara për popullin shqiptar dhe Maqedoninë e Veriut.

TË FUNDIT
29 minuta
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
33 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
52 minuta
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
54 minuta
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
55 minuta
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

ME TE LEXUARA

21 orë
Çavkov del nga burgu
13 orë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione
1 ditë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
33 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
21 orë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave
12 orë
Mickoski sqaron se kush ja pagoi harxhimet djalit dhe pse udhëtoi me kushte klasi biznesi drejt SHBA-ve

LEXO MË SHUMË

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

arben taravari

Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet

Tabanoc kufi

Komunikacion i dendur në pikat kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanoc”

INFO

NA NDIQ