Mexhiti udhëheq seancën e Qeverisë: Zotohem se do të jemi gjithmonë në shërbim të qytetarëve!

Picture of ina-online
ina-online

11/07/2024

Zëvendëskryeministri i parë, Izet Mexhiti, ka njoftuar se ka udhëhequr seancën e rregullt të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut.

“Sot, me datë 11 korrik, si zëvendëskryeministër i parë e udhëhoqa seancën e rregullt të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut. Zotohem se do të jemi gjithmonë në shërbim të qytetarëve. Prioritet i yni është mirëqenia e zhvillimi ekonomik. KALOJMË NË VEPRIM!”, ka shkruar Mexhiti, i cili udhëhoqi seancën pasi që kryeministri Hristijan Mickoski është në SHBA në kuadër të samitit të NATO-së. (INA)

TË FUNDIT
27 minuta
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra
1 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
1 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
2 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
2 orë
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

ME TE LEXUARA

1 ditë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
1 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
21 orë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave
13 orë
Mickoski sqaron se kush ja pagoi harxhimet djalit dhe pse udhëtoi me kushte klasi biznesi drejt SHBA-ve
24 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
1 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
20 orë
Takim i Durmishit me ambasadoren gjermane Dreksler: Gjermania është partneri ynë më i madh tregtar dhe mbështetës në reforma, siç dëshmohet nga Procesi i Berlinit
4 orë
Moti sot në Maqedoni

LEXO MË SHUMË

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

arben taravari

Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet

INFO

NA NDIQ