Mexhiti viziton dhuruesen e qelizave staminale në klinikën për Hematologji (FOTO)

ina-online
ina-online

17/10/2023

Ministri i shëndetësisë, Fatmir Mexhiti sot ka qëndruar për vizitë në ISHP KU për Hematologji ku ka vizituar dhuruesen e qelizave staminale, një mjeke e re, të cilën e falënderoi për guximin e jashtëzakonshëm dhe angazhimin zemërgjerë për të shpëtuar jetën dikujt.

“Akti i saj i humanizmit dhe solidaritetit është shpresë, duke na kujtuar fuqinë e komunitetit dhe mirësisë në momentet kur kjo nevojitet më së shumti. I përgëzoj edhe kolegët nga Klinika e Hematologjisë që praktikojnë këtë metodë moderne në mjekësi me të cilën njeriu ka mundësi për një fillim të ri.” theksoi ministri Mexhiti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

LSDM SDSM

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN: Rezultatet e testimit PISA janë dëshmia e falimentimit të arsimit në RMV

vmro

VMRO: Ja pse erdhi deri te humbja e jetës së Vanjës

INFO

NA NDIQ