Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

Picture of ina-online
ina-online

21/06/2024

Qeveria e re do të ketë ende një zëvendëskryeministër të parë. Izet Mexhiti nga “VLEN” do të ulet në karrigen e Artan Grubit, gjë të cilën e ka konfirmuar personalisht sot, ndërsa ka premtuar se nuk do të luajë futboll në zyrë, nuk do të shfaqet me valixhe para institucioneve publike dhe nuk do të merret me bizneset e “Lotarisë” dhe “Soravia”.

“Është e vërtetë kjo, sikur të gjitha të tjerat që kemi thënë”. Me këtë deklaratë Mexhiti ka përgënjeshtruar nënkryetarin e VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovskin, i cili vetëm dy ditë më parë në një intervistë për Top Tema në “Telma” tha se posti i zëvendëskryeministrit të parë është anuluar.

Mexhiti tha sot marrëveshja për zëvendëskryeministrin e parë është arritur me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.(INA)

TË FUNDIT
1 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
3 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
3 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
3 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke
3 orë
Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vazhdon zjarri masiv mbi Manastir, rrugët janë mbyllur
3 orë
Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione
1 ditë
Ahmeti angazhon ekip ndërkombëtar në krye me Paul Williams, kërkon zgjidhje për “mosrespektimin e vullnetit të votuesve”
1 ditë
Vritet një ushtar i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Deri të premten i nxehti ekstrem mbi 40 gradë, më pas rënie të temperaturave

LEXO MË SHUMË

IMG_4461

Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë

hristijan mickoski

Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm

kufi zjarr bogorodice

Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke

denar

Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione

pasaporta dokumente personale

Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit

Afrim Gashi

Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri

qeveria e maqedonise

Qeveria çoi në Kuvend listën e zëvendësministrave, këto janë emrat?

Ministrat VLEN Mexhiti Fatmir Limani Murtezani Arben Fetai Besar

VLEN: Hajdutëria sinonim i BDI-së – Qeverisja e tyre mbi 20 vjeçare është drejtpërdrejt fajtor për eksodin e të rinjve shqiptarë

INFO

NA NDIQ