Mexhiti: Soravia, kazinot e lotaria më 8 maj marrin fund

Picture of INA
INA

11/04/2024

Kryetari  i LD-së,  Izet Mexhiti ka komentuar raportin e fundit të Freedom House.

“Qeveria e skandaleve dhe krimit, na e solli rënien e Maqedonisë së Veriut dhe rritjen e korrupsionit. Lexoni raportin e fundit nga Freedom House.

Ata e shkatërruan Maqedoninë e Veriut, shkatërruan të ardhmen e rinisë që çdo ditë e më shumë po largohen nga vendi, prodhuan vetëm kazino, Soravi e llotari. Por korrupsioni i tyre, që e ka varfëruar popullin, shumë shpejt do të marrë fund”, ka shkruar Mexhiti. (INA)

Në 24 prill, të gjithë bashkërisht do të dënojmë korrupsionin e tyre dhe do të votojmë Taravarin, ndërsa në 8 maj votojmë për NDRYSHIM, sepse NDRYSHIMI VLEN.

Bashkë do të fitojmë, e ardhmja është e jona, e ardhmja jonë VLEN!”, shkruan Mexhiti.(INA)

TË FUNDIT
36 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
42 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
43 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
2 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
9 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Deputetës së LSDM-së i pengon se pse Gashi deklaratën solemne fillimisht e lexoi në gjuhën shqipe
9 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
20 orë
Lloga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
17 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
1 ditë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
2 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

LEXO MË SHUMË

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

INFO

NA NDIQ