“Mi thejnë xhamat e veturës dhe mi shpojnë gomat” ankohet mërgimtari nga Tetova. Policia nuk vjen

ina-online
ina-online

13 Shtator, 2023

Në adresë të portalit TS ka arritur një ankesë e një mërgimtari i cili vjen në pushime në Tetovë.

Ai thotë se para banesës e cila gjendet afër Ekologut më saktësisht ambulanta Sistina ku edhe banon disa persona ia thejnë veturën me gurëz dhe ia shpojnë gomat. Sipas tij herën e fundit e kanë thirrë policinë por asnjë polic nuk ka shkuar të merr masa apo të zbardhin rastin.

“Në venbanimin tonë dëmtohen veturat vazhdimisht nga person(a) ende të paidentifikuar të cilët pandërpre na i presin gomat profesionalisht dhe na i gërvishtin thellë veturat dhe së fundi me gurë të madh bëjnë thyerje dritaresh, siç duket në foto më poshtë xhami i thyer mbas…… që na e bënë neve para tre ditësh, ku bile edhe guri ishte mbrenda në veturë!!!!
Kriminelët psikopatë, që mundet të jenë edhe grup i organizuar, veprojnë vonë natën….dëmtimet seriale nuk jan duke u ndalë!!” thotë për TS.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

Screenshot_2023-09-30-13-14-08-408-edit_com.facebook.katana

Deklaratat e fundit për sulmin terrorist në veri, kërkohet që Edi Rama të shpallet non-grata në Kosovë

mali-sharr

Hiqet ndalesa për lëvizje nëpër pyje

Maria GABRIEL

Gabriel pret që Shkupi të mos “vetësabotohet”

LSDM kreret kovacevski zaev zecevic

Ndryshimet kushtetuese a po rikthejnë në lojë liderët e vjetër!

artan grubi

Grubi: Përmes fletëobligacioneve, Qeveria ndihmon Komunën e Tetovës dhe Zhelinës për shlyerjen e detyrimeve të papaguara të tyre

greqi policia

Tmerr në Greqi/ E preu makineria e mishit, humb jetën shqiptarja në sy të vajzës

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Foto: Ilustrim

Vetëvritet burri që ekzekutoi gruan 35-vjeçare në Itali (FOTO)

INFO

NA NDIQ