Miami në finalen e madhe të NBA, triumfon ndaj Boston

INA
INA

30 Maj, 2023

Miami Heat është finalisti i dytë i NBA pasi arriti të triumfoi në Konferencën e Lindjes ndaj Boston Celtics, 4-3 me ndeshje.

Në takimin vendimtar, Heat fitoi me shifrat 84-103, në krye me Jimmy Butler që regjistroi 28 pikë, 7 kërcime dhe 6 asistime.

Në anën tjetër, tek Celtics u dallua Jaylen Broën me 19 pikë, 8 kërcime dhe 5 asistime.

Miami Heat në finale do të ndeshet me Denver Nuggets dhe takimi i parë i serisë së finaleve zhvillohet në mëngjesin e së premtes në ora 2:30 me kohën tonë lokale.

Këtë ballafaqim, tifozët e basketbollit në Kosovë mund ta ndjekin në kanalet e sportit në Artmotion.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ