Micevski: Asnjëherë nuk do t’i mbështesim ndryshimet kushtetuese

INA
INA

25/07/2023

Koordinatori i deputetëve të OBRM-PDUKM- Nikolla Micevski, sot në debatin për ndryshimet kushtetuese në Komisionin për Çështje Kushtetuese, tha se Qeveria nuk do të ketë mbështetjen e tyre për ndryshimin e Kushtetutës.

Ai theksoi se ndryshimet kushtetuese bëhen nën diktimin bullgar.

“Ndryshimet kushtetuese nën diktim, presion dhe imponim janë të pamundura dhe nuk do t’i mbështesim kurrë. Është shkelje e sovranitetit të një vendi. Sovraniteti vjen nga populli dhe 80 për qind i thonë jo një akti të tillë dhune nga qeveria”.

“Kemi një qeveri shurdhe e të verbër, e cila është e gatshme të bëjë lëshime për shkatërrimin e plotë të interesave kombëtare dhe shtetërore, në mënyrë që fqinji t’u japë makina luksoze, ferma kanabisi, fotovoltaikë apo qendra tregtare falas”, tha Micevski.

Sipas Micevskit, Qeveria dëshiron të ketë inat me opozitën, popullin dhe ekspertët.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

INFO

NA NDIQ