Mickoski: Agjenda e Kovaçevskit nuk është Evropiane por për tendera

INA
INA

28 Korrik, 2023

Akuzave të kryeministrit Dimitar Kovaçevski se opozita është kundër agjendës evropaine me mosvotimin e ndryshimeve kushtetuese, iu kundërpërgjigj kreu I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Ai tha se është kundër qeverisë kriminale të LSDM e cila nuk ka agjendë europiane por agjendë për negocim të tendrëve në katër sy.

“Asnjëherë nuk do të jem pjesë e asaj agjende që përfshin miliona prona të zotërinjve të rinj në qendër të kryeqytetit pa pasur një origjinë të qartë se si e kanë fituar atë pronë. Nuk do të jem kurrë pjesë e asaj agjende që ata e quajnë evropiane, ku tenderët bëhen në katër sy, qytetarët vidhen, ku shëndetësia është katastrofale dhe pacientët vdesin nëpër korridore, ku studentët marrin librat në fund të vitit shkollor, ku fermerët nëse shkoni sot në Maqedoninë Lindore, do të shihni se përkundër faktit se rezervuarët janë të mbushur për shkak të kanaleve të papastruara, ata nuk mund të shërbehen me ujë për të vaditur pronat e tyre” – deklaroi Mickoski. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

novi pazar

Dy sulmues terroristë po trajtohen në Novi Pazar

veriu i kosoves policia

Manastiri i Banjskës nën kontrollin e policisë, shihen edhe makinat e EULEX-it

Edi Rama

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

edi-rama

Edi Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

armatimi gjetur serb veri

FOTO/Në Manastirin e Banjskës u gjet një arsenal i madh i armatimit, edhe drona të përgatitur me eksplozivë

veriu policia manastir

Mali i Zi dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës

baton haxhiu

Baton Haxhiu: Policia e Kosovës i la të lirë 28 terroristët serbë, mund t’i vriste për 1 orë

veriu policia manastir

Ekskluzive/ Aksioni kundër Policisë së Kosovës jo vetëm nga serbët, të angazhuar edhe Wagner, Obraz dhe Spetsnaz

artan grubi

Grubi: Tentativë për të nxitur krizë dhe destabilizim të situatës

INFO

NA NDIQ