Mickoski: Ahmeti dhe Xhaferi të tregojnë çfarë ka në usb-në sekrete

ina-online
ina-online

23/09/2023

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, duhet të thonë të vërtetën për përmbajtjen e USB-së dhe zarfin që u është dhënë, tha sot kryetari i VMRO-DPMNE-së gjatë vizitës së tij në Komunën e Bërvenicës.

HRISTIJAN MICKOSKI KRYETAR I VMRO-DPMNE-SË

“Pra, këtu do të pyesni Talat Xhaferin dhe Ali Ahmetin për përmbajtjen e asaj USB-je, në atë zarf dhe çfarë dokumenti ishte në atë zarf dhe unë do t’i ndjek me kujdes deklaratat e tyre dhe do të ndjek me kujdes nëse do të thonë të vërtetën. Ja, le të thonë të vërtetën, sepse dy nga tri dokumentet i kanë marrë”.

Lideri i VMRO-DPMNE-së dje për herë të parë hapi publikisht temën e USB-së sekrete dhe dokumentet që dyshohet se i kanë marrë Xhaferi dhe Ahmeti në vitin 2022.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

IMG_2751-750x427

Kovaçki: Kamerat e sigurisë në Shkup kanë lokalizuar automjetin me të cilin u rrëmbye Vanja

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

INFO

NA NDIQ