Mickoski: Ali Ahmeti do ta përfundoj karrierën si kriminel i thjesht

Picture of INA
INA

03/07/2023

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka dërguar disa kritika në llogari të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti.

Ai ka thënë se Ahmeti do ta përfundojë karrierën si kriminel i thjesht.

Mickoski tha se Ahmeti në krim e ka futur edhe familjen, ndërsa e përmendi rastin e blerjes së “Soravijës” nga ana e Drin Ahmeti, i cili është nipi i tij.

“Ai njeri, i cili vetveten e përfaqësonte si luftëtar për të drejtat e njeriut para 20 viteve, po duket se i udhëhequr nga disa rreth tij, do të përfundojë si një njeri thellë i zhytur në krim, por për fat të keq, në krim po e zhyt edhe familjen e tij. Kjo nuk është mirë. Do ta kisha këshilluar, ata pak këshilltar që i ka rreth tij, të cilët e këshillojnë të dërgojë porosi të tilla në opinion, t’ua ndërrojë pozitat ose të ndalojë në këtë mënyrë ta involvojë familjen. Kishte mundësi të madhe, por siç kalon koha, ai jo vetëm që nuk e ka lëshuar këtë shans, por është para fundit të tij politik si kriminel i thjesht”, tha Mickoski, raporton SHENJA.

TË FUNDIT
48 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
3 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
5 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
5 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

12 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
1 ditë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
7 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
1 ditë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
2 ditë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
12 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
1 ditë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

INFO

NA NDIQ