Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

ina-online
ina-online

26/02/2024

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mikcoski në komentin e tij ndaj premtimeve të partive në pushtet për ekonomi, tha se është mirë që të rikujtohen se një byrek me jogurt nga 50, tash kushton 120 denarë.

“Gjithashtu është mirë që t’i rikujtojmë se 1/4 e byrekut me jogurt para disa viteve ka qenë 50 denarë, ndërsa tani është 120 denarë. Maqedonia është në maje të shteteve kur bëhet fjalë për krim dhe korrupsion. Sipas pagës dhe pensionit mesatar jemi të fundit”, tha Mickoski./tv21.tv

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

642c989a-1854-4176-9cae-98cd54b1817d

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i Open Ballkan dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet prapa

ali ahmeti manastir prespe

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e Frontit që u bashkuan

74485e0b-0e12-4a27-bd6b-b553b07e5a17

Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

osmani

Presidentja Osmani takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Bujar Osmani

Osmani: Në seancën e Qeverisë do të propozoj tërheqjen nga iniciativa Ballkani i Hapur

MEXHITI

Izet Mexhiti takim me qytetarë dhe tregtarë nga Çairi

gashi afrim

Gashi: Shteti digjital është e ardhmja bashkë me ju

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

BE do të ndajë rreth 750 milionë euro për NVM-të në Ballkanin Perëndimor

INFO

NA NDIQ