Mickoski: As pushteti nuk beson se deri në zgjedhjet e rregullta mund të bëhen çudira

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2023

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i pyetur për hyrjen e Aleancës në Qeveri, tha se askush nuk beson, por as vet pushteti se në muajt e mbetur deri në zgjedhjet e rregullta mund të bëhen çudira. Sipas tij qëllimi i vetëm i është përfitimi nga tenderët dhe vjedhja e qytetarëve.

“Dhe për këtë arsye unë koalicionin e ri më shumë e shoh si estradë politike, në të cilën këta politikanë që hyjnë në këtë koalicion qeverisës kanë vetëm një qëllim të vetëm, të kënaqin disa persona rreth vetes, të marrin edhe disa tenderë që të mund ta vjedhin qytetarët. Nuk kanë kapacitet për reforma, sepse një gjë të tillë nuk e kamë parë në këto 5 vite e gjysmë që kur LSDM është Qeveri. Zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë domosdoshmëri, që qytetarët të mund të zgjedhin politikanë të cilët do ta udhëheqin Qeverinë, e cila do të bëjë reforma dhe do ta çojë Maqedoninë përpara, përkatësisht do të ndërtojnë dhe jo të vjedhin siç e sillet qeveria e tanishme e BDI-së e mbështetur nga LSDM, e cila po zgjerohet”, deklaroi Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic okb

VIDEO/Reagimi i Vuçiqit kur Osmani flet për Fahrije Hotin, Vasfije Krasniqin, Elhame Muçollin e Shyhrete Tahirin

policia-tetoves-spb-mpb

SPB Tetovë i përgjigjet Lëvizjes Besa për akuzat

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

Caroline Ziadeh

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

INFO

NA NDIQ