Mickoski: Askush përveç Zaevit nuk do zgjedhje

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka akuzuar liderin e LSDM-së, Zoran Zaev si lideri i vetëm për të cilin shëndeti i qytetarëve nuk ka rëndësi dhe me çdo kusht kërkon zgjedhje.

Mickoski këtë koment e bëri ne emisionin “Top Tema” në Telma duke kujtuar konsesusin gjjthëpolitik në takimin e fundit të liderëve se shëndetit të qytetarëve duhet ti kushtohet rëndësi ndërsa zgjedhjet të mbeten në plan të dytë.