Mickoski: BDI do të shkoj në opozitë, përparësi koalicionimi me opozitën shqiptare

ina-online
ina-online

11/11/2023

Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së, në një intervistë për portalin Republika, ka folur sërish për BDI dhe koalicionimet paszgjedhore.

Sipas tij, BDI duhet të kaloj në oppzitë, ndërsa do të koalicionoj me opozitën shqiptare.

“BDI-të duhet të kalojnë në opozitë. Ajo do të befasohet nga rezultati zgjedhor dhe se do t’i japë përparësi opozitës aktuale shqiptare për koalicion”, deklaroi Mickoski.

I pyetur se në cilën njësi zgjedhore do të jetë mbajtës i zgjedhjeve parlamentare, Mickoski është përgjigjur qartë se do të jetë njësia zgjedhore 1.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

fabrika ats dronet

Maqedonia do të prodhojë katër lloje dronësh sipas standardeve të NATO-s

INFO

NA NDIQ