Mickoski: Besoj fuqishëm në 44 deputetët e VMRO-së se ndryshimet kushtetuese nuk do të ndodhin

INA
INA

27/07/2023

“Nuk do t’i komentoja ata deputetë që mbështesin qeverinë e BDI-së, sepse qëndrimet atje janë të paqarta. Sot thonë një gjë, nesër bëjnë një tjetër. Po, ky është qëndrimi i deputetit që përmendët, e kam lexuar edhe në rrjetet sociale”.

Këtë e tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, i pyetur nga gazetarët për koment për deputetin e partisë turke në pushtet, Enes Ibrahim, i cili pak ditë më parë deklaroi se nuk do të votonte për ndryshimet kushtetuese.

Ai shtoi se nuk u beson njerëzve, gjegjësisht deputetëve që mbështesin një qeveri të tillë dhe se mbështetet dhe beson vetëm në fjalën e dhënë nga 44 deputetë të koalicionit të udhëhequr nga VMRO-DPMNE, të cilët nuk do të pranojnë diktat bullgar dhe nuk do ta votojnë ndryshimin e kushtetutës së Maqedonisë.

Mickoski shtoi se VMRO-DPMNE si qeveri e ardhshme është e gatshme të ulet dhe të diskutojë për ndryshimin e rrethanave që janë vënë sot në tryezë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ