Mickoski: Bujar Osmani brengosej se si t’i siguronte pol pozicion Shqipërisë!

ina-online
ina-online

19 Gusht, 2023

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot tha se pushteti nuk i ka votat për ndryshimet kushtetuese, ndërsa sipas tij pushteti po kërkon nga ndërkombëtarët që t’u bëjnë presion deputetëve të partisë së tij, përcjell TV21.

Mickoski thotë se krerët shtetërorë është dashur që dje të japin dorëheqje dhe të përgatisin zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

“Motivi i tyre kur pranuan nuk ishte e ardhmja e Maqedonisë, ardhmëria e qytetarëve, por ishin dy punë. Bujar Osmani përveç karriges së tij politike, brengosej se si t’i sigurojë pol pozitë Shqipërisë, ndërsa Stevo Pendarovski, Dimitar Kovaçevski dhe të tjerët, si të mbesin edhe një ditë më tepër në karriget e tyre politike”, tha mes tjerash Mickoski./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Aksidenti-600x360

Një djalë 18-vjeçar ka humbur jetën në një aksident në Tetovë

LSDM

Kovaçevski: LSDM-ja është e hapur për të gjithë anëtarët e saj, gjithkush mund të japë kontribut

spital-infermiere-mjeke

Në spitalin e Manastirit mjekët paguheshin për kujdestari edhe kur nuk punonin

Kuvendi parlamenti maqedoni

Ligji për amnisti është dorëzuar në Kuvend – do të zbatohet me procedurë të shkurtuar

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

INFO

NA NDIQ