Mickoski: Bujar Osmani brengosej se si t’i siguronte pol pozicion Shqipërisë!

Picture of INA
INA

19/08/2023

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot tha se pushteti nuk i ka votat për ndryshimet kushtetuese, ndërsa sipas tij pushteti po kërkon nga ndërkombëtarët që t’u bëjnë presion deputetëve të partisë së tij, përcjell TV21. Mickoski thotë se krerët shtetërorë është dashur që dje të japin dorëheqje dhe të përgatisin zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

“Motivi i tyre kur pranuan nuk ishte e ardhmja e Maqedonisë, ardhmëria e qytetarëve, por ishin dy punë. Bujar Osmani përveç karriges së tij politike, brengosej se si t’i sigurojë pol pozitë Shqipërisë, ndërsa Stevo Pendarovski, Dimitar Kovaçevski dhe të tjerët, si të mbesin edhe një ditë më tepër në karriget e tyre politike”, tha mes tjerash Mickoski./tv21.tv

TË FUNDIT
37 minuta
Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq
39 minuta
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
48 minuta
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
49 minuta
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
51 minuta
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vazhdon sot procesi gjyqësor për “Thaçin dhe të tjerët”
3 orë
Ministri ukrainas i mbrojtjes: 500 mijë trupa ruse po rrethojnë vendin!
22 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke
13 orë
Policia e Maqedonisë arreston në Bllacë ish-ushtarin e UÇK-së, me fletëarrest nga Serbia, vepron MPJ e Kosovës
1 ditë
Aktori i njohur nga Kosova: Si n’Shqipni nuk gjeni asnjë vend tjetër për xhepat tonë të shtjerrun!
3 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
22 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
12 orë
Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur
1 ditë
Turistja sllovake humb jetën në plazhin e Golemit, ja çfarë dyshohet

LEXO MË SHUMË

vucic

Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ukraine-ushtare-rusi-kiev

Ministri ukrainas i mbrojtjes: 500 mijë trupa ruse po rrethojnë vendin!

INFO

NA NDIQ