Mickoski: Derisa Kovaçevski kërkon të mos politizohet rasti, drejtorët që i kanë emëruar janë fotografuar në selitë partiake

ina-online
ina-online

4 Shtator, 2023

“Unë si njeri asnjëherë nuk i kam politizuar këto gjëra, sepse është çështje e fateve njerëzore dhe e vuajtjeve që përjetojnë familjet, por nuk mundem si person të mos ju kujtoj ato fushata që ka bërë LSDM në të kaluarën”. Këtë e tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski duke iu përgjigjur pyetjes për zhvillimet në Onkologji.

“Ju kujtohet rasti i Tamarës së vogël, ju kujtohen rastet me ato stola që duhej të simbolizonin jetët e humbura dhe që u lanë para dyerve të kryetarëve të komunave nga radhët e VMRO-DPMNE-së, ju kujtohen protestat e Revolucioni shumëngjyrësh që abuzoi me jetë njerëzore për të marrë pikë të vogla”, tha Mickoski.

Ai theksoi se nuk është faji i tij që do drejtori i Onkologjisë shihet në selinë partiake të LSDM-së duke bërë trajnime apo drejtorin ekonomik nga BDI-ja duke u përqafuar nga kryesia e BDI-së”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kuvendi parlamenti

Kuvendi pranoi nga Qeveria pr/ligjin për amnisti

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

INFO

NA NDIQ