Mickoski dhe liderët e koalicionit “VLEN” sonte po e finalizojnë marrëveshjen për qeverinë e ardhshme

Picture of INA
INA

06/06/2024

Mandatari Histian Mickoski dhe liderët e koalicionit “VLEN” sonte po e finalizojnë marrëveshjen për qeverinë e ardhshme.

Izet Mexhiti nga koalicioni “VLEN” këtë e ka konfirmuar për “TV 24” sonte se pritet të shtrëngojnë duart me mandatarin Hristijan Mickoski.

“Negociatat janë drejt fundit dhe koalicioni “VLEN” do të mbyllë negociatat për formimin e qeverisë me OBRM-PDUKM-në. Parimet e qeverisë së re janë vendosur, programet janë harmonizuar dhe jemi drejt fundit të skalionit të tretë.

Jemi duke analizuar se kush ku do të jetë nga koalicioni dhe shihet se Kasami po kthehet si kryetar i Komunës së Tetovës, vlerësuam se Gashi është më me përvojë si kryetar i Kuvendit. Taravari me shumë gjasa do të jetë ministri i ardhshëm i Shëndetësisë, ekziston dilema se a do të ketë zgjedhje të parakohshme lokale dhe kjo do të jetë shumë për buxhetin e shtetit dhe për qytetarët e Gostivarit”, tha Mexhiti.

TË FUNDIT
5 minuta
Kambovski dhe Limani dhanë deklaratë solemne si anëtarë të rinj të Këshillit gjyqësor, por nuk u përgjigjën nëse ai duhet të shpërndahet
21 minuta
Alternativa tërheqë Safije Sadiki Sahihnin nga Ministria për Marrëdhënie mes Komuniteteve
57 minuta
Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit
2 orë
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
2 orë
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

ME TE LEXUARA

19 orë
ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë
2 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
1 ditë
Një ‘ushtri’ e tërë administratorësh do të kalojë nga një ministri në tjetrën në pesë muajt e ardhshëm
19 orë
Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”
2 orë
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

LEXO MË SHUMË

417465877_1033330104823178_3776099890300401458_n-780x439

Kambovski dhe Limani dhanë deklaratë solemne si anëtarë të rinj të Këshillit gjyqësor, por nuk u përgjigjën nëse ai duhet të shpërndahet

LEN Safije

Alternativa tërheqë Safije Sadiki Sahihnin nga Ministria për Marrëdhënie mes Komuniteteve

Izet Mexhiti LD 2

Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

INFO

NA NDIQ