Mickoski: Do të dorëzojmë ligj për zvogëlimin e akcizës për derivatet e naftës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Shkurt, 2022

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot tha se do të dorëzojnë në Kuvend ligj për zvogëlimin e akcizës së derivateve të naftës, përcjell TV21.

“Ne kemi pritur që qeveria të vijë në mendje dhe t’i zvogëlojë vetë akcizat, por duke qenë se kjo nuk ndodh, në ditët në vijim do të ketë një propozim të tillë”, tha Mickoski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

varga eurotalks

Politika e Vuçiçit njësoj si e Millosheviçit, Varga për Eurotalks (VIDEO)

elmi

Aziri: Ja çfarë e pengoi bashkimin e Alternativës, Besës dhe ASH-së? (VIDEO)

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Mickoski-vmro

Mickoski: Jam për një Qeveri të gjerë pro-maqedonase, tani jemi të nënshtruar nga BDI

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

droge

Aksion i përbashkët Maqedoni – Greqi, kapen 160 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro

Saimir_Tahiri

Ambasada amerikane reagon pas lirimit të ish-ministrit Tahiri: Do të ketë pasoja

INFO

NA NDIQ