Mickoski fotografohet me me ish-ministren e policisẽ, Jankullovska, a po i çon ‘porosi’ Gruevskit

ina-online
ina-online

22/09/2023

Kryetari aktual i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot është shfaqur me një foto me Gordana Jankullovska. ish-ministren e brendshme të Qeverisë së Nikolla Gruevskit.

“Një takim i fuqishëm sa Gorda. Padrejtësia asnjëherë nuk na ka thyer”, ka shkruar Mickoski.

Jankullovska është e njohur më parë si njeriu më besnik i Gruevskit, por me këtë foto ajo u pozicionua në kampin e Mickoskit, pas përplasjeve të fundit mes dy figurave kyçe të VMRO-së.

Mickoski dhe Gruevski së fundi po përballen me një debat në distancë me akuza dhe kundërakuza për koketime me pushtetin aktual.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ