Mickoski: Gruevski i ka kërkuar falje Talatit Xhaferit që e lagi me ujë, si është përgjigjur Xhaferi?!

Picture of INA
INA

29/09/2023

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski i ftuar n Click Plus në TV 21 zbardh detaje të një bisede të cilat, sipas tij, kanë ndodhur mes kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi dhe personit i cili ia ka dërguar në zyrë USB-në e ish-kryeministrit të arratisur Nikolla Gruevski.

“Në ndonjë mundësi tjetër kur do ta keni këtu mysafir Talat Xhaferin pyeteni nëse është e vërtetë se personit që ia ka dhënë USB-në e Gruevskit i ka kërkuar falje në emër të tij që i e ka lagur me ujë, Xhaferi ka thënë, “në rregull është sepse nuk ka lagur me kiselinë, por me ujë më ka lagur’. Normal ai do të thotë se kjo nuk është e vërtetë”, ka thënë Mickoski.

Për vërtetësinë e të gjithë kësaj bisede dhe për atë që ka thënë nënkryetari i VMRO-DPMNE-së Aleksandar Nikollovski në lidhje me përmbajtjen dhe materialet e USB-së, Mickoski thotë se garanton me nderin e tij.

TË FUNDIT
1 orë
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
2 orë
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
2 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
3 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë
3 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë
9 orë
Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin
1 ditë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit (FOTO)
2 ditë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa pjesë të luginave paraqitje e mundshme e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fuqishme
14 orë
Tre të plagosur rëndë nga Maqedonia, vendim i çuditshëm i gjykatës austriake
1 ditë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
9 orë
Fatmir Mexhiti emërohet drejtor i ri i Klinikës së Neurologjisë
1 ditë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Mucunski stoltenberg

Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale

pushk-gjahu

Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike

Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

burgu-idrizove

Ndërroi jetë i burgosuri që u rrah në Idrizovë, Prokuroria nis hetimet

INFO

NA NDIQ