Mickoski: Po digjem nga dẽshira për zgjedhje, do ti fitojmë 61 deputetë

INA
INA

21/09/2023

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka deklaruar se fushata e rrejshme e LSDM-së,se VMRO-DPMNE udhëhiqet nga Budapesti shpërtheu si fluks sapuni dhe fishekzjarri i tyre u shpërtheu në duar.

Ai nga Novaci përsëri ka demantuar se ka patur takimi të fshehta rreth ndryshimeve në Kodin penal.

“Digjemi nga dëshira për zgjedhje të parakohshme dhe të tregojmë se sa është uniteti në VMRO-DPMNE. Nëse deri më parë isha në dilemë se nëse jemi afër 61 deputetët, tani jam i bindur se ky qëllim është i arritshëm”, ka thënë Mickoski

Kreu i VMRO-DPMNE-së është i bindur se asnjëri nga deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk do të votojë ndryshimet kushtetuese sipas propozimit aktual.

Mickoski tha se nëse dikush prej VMRO-DPMNE-së mendon të veprojë krye në vete, të tjerët do të mbrohen.

“Ata 44 që i keni parë në Kuvend, besojnë në këtë që po e bëjnë. Ata nuk e bëjnë këtë për shkak se dikush po i mban me zor, dhe tani do vjen dikush nga BDI dhe LSDM, do të derdh një çudi me të holla para tyre dhe këta do të ndërrojnë mendje, ose diçka tjetër do të bëjnë. Kjo nuk do të ndodhë, nuk do të ketë asnjë, jo vetëm tani, edhe në të ardhmen, nëse nuk ndryshohet diçka në kushte, ne qartë kemi treguar se çka presim që të ndryshohet”, theksoi Mickoski.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Zoti e vendos fatin e secilit”, – çfarë kishte rrëfyer Naim Murseli për sëmundjen dhe raportin me Pacollin

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

artan grubi

Grubi: Do të mbulohen shpenzimet e rrugës për administratën shtetërore në vlerë prej 50%

vrasja ekuador remzi azemi

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

INFO

NA NDIQ