Mickoski: Integriteti territorial i Ukrainës duhet të respektohet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

“Integriteti territorial i Ukrainës, sikur i çdo vendi tjetër të pavarur, duhet të respektohet, ndërsa të gjitha qëndrimet e tjera në lidhje me këtë çështje duhet të zgjidhen me rrugë diplomatike”.

Këtë e tha sot kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, në lidhje me sulmet ruse mbi Ukrainën.

Ai paralajmëroi gjithashtu se është e rëndësishme se si Maqedonia do të përballet me sfidat aktuale ekonomike dhe energjetike, cilat janë rezervat me të cilat disponon Maqedonia në kushtet e krizës së ardhshme. Ai pyeti “nëse qeveria do të vazhdojë me krimin dhe korrupsionin, si dhe shitjen e interesave kombëtare”.

“Puna e politikanëve është të vendosin paqen”, tha Mickoski, duke shtuar se politikanët duhet të ndërtojnë miqësi dhe t’i japin një shans diplomacisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ