Mickoski jep dy lajme: LSDM pa pushtet, BDI në opozitë

INA
INA

9 Qershor, 2023

Gjatë një takimi partiak në qytetin e Ohrit, kreu i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski, ka njoftuar, sipas tij, dy sihariqe për qytetarët e Maqedonisë, përcjell Klan Macedonia.

“Ju jap dy lajme të rëndësishme pas takimit të liderëve. E para është se LSD është pa pushtet. Kovaçevski së shpejti do të largohet nga karrigia e kryeministrit. Ai deri sot ka pritur të mbledhë disa organe dhe trupa partiakë për të shqyrtuar idetë e takimit të liderëve të cilat veçmë i kishte refuzuar një herë. Por populli thotë më mirë të kujtohet ndonjëherë, se sa asnjëherë. Lajmi i dytë është se BDI është rrëzuar nga froni dhe është çështje momenti që një orë e më parë, pas 20 vitesh pushtet, 20 vitesh abuzime dhe krime të shkojnë në opozitë”, deklaroi Hristijan Mickoski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ