Mickoski: Kemi politikanë që hyjnë të varfër në politikë dhe dalin milionerë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/03/2022

Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski vlerëson se paratë në vend po vidhen nga politikanët, e sipas tij, kjo është arsyeja që qytetarët nuk po mund të ndihmohen sa duhet në kohë krize.

“Shikoni kemi politikanë që hyjnë në politikë me xhepa të zbrazur ndërsa dalin milionerë dhe miliarderë. Hapin fondacion e kështu me radhë”, u shpreh Mickoski.

Mickoski ka theksuar se shteti ka mjaftueshëm para nëse nuk vidhet për të ndihmuar qytetarët në kohë krize.

“Ka para mjaftueshëm nëse nuk vidhet, sepse qytetarët po plaçkiten, plaçkitet buxheti para ska normal, nëse nuk plaçkitet para do të ketë. Edhe ky borxh i ri që paralajmërohet është përsëri mbulim i harxhimeve joproduktive”, tha Mickoski.

Ndryshe, VMRO-DPMNE ka kërkuar 50% ulje të derivateve të naftës si dhe të ndihmohen më shumë qytetarë në këtë kohë krize.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ