Mickoski: Kërkojmë besimin për 61 deputetë, kjo do të ndodhë

ina-online
ina-online

05/11/2023

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sërish kërkoi besimin e qytetarëve për të siguruar shumicën prej 61 deputetësh në Kuvend.

Ai në një takim me qytetarët në Vasilevë dhe Prilep theksoi se kjo është e domosdoshme sepse vendi ka nevojë për shpëtim dhe reforma.

Mickoski shtoi se kushdo që mendon se margjinalët politikë mund të jenë alternativë, ata do ti ndihmojnë Ali Ahmetit, Artan Grubit, Bujar Osmanit, Dimitar Kovaçevskit, Oliver Spasovskit, Bojan Mariçiqit e të tjerëve.

“Këtë luftë do ta fitojmë me strategji dhe inteligjencë, kemi vetëm muaj përpara deri sa të përmbyllim fitoren historike dhe atë fitore të dyfishtë në zgjedhjet parlamentare me 61 deputetë dhe në zgjedhjet presidenciale. Dhe pastaj vjen pjesa më e vështirë, për t’u marrë seriozisht me punë, për të rikthyer dinjitetin, atë që u grabit dhe kjo mund të bëhet vetëm nëse ka përgjegjësi. Prandaj na duhen ata 61 deputetë për të realizuar të gjitha reformat”, tha Mickoski.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

LSDM SDSM

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

INFO

NA NDIQ