Mickoski kopjon PDK-në, ndërpret komunikimin zyrtar me Qeverinë!

Picture of INA
INA

08/07/2023

Partia Demokratike e Kosovës ditë më parë ka marrë vendim për të ndërprerë bashkëpunimin dhe komunikimin me qeverinë e kryeministrit Kurti.
Pothuajse të njëjtin vendim e ka marrë sot edhe lideri i opozitës maqedone Hristijan Mickoski, i cili tha se, vendimi është marrë në Komitetit Ekzekutiv partiak.

“Nuk kemi komunikim me qeverinë, këtë javë patëm seancë të Komitetit Ekzekutiv dhe miratuam njëzëri vendimin se si VMRO-DPMNE ndërpresim të gjitha komunikimet zyrtare në nivel dypalësh me përfaqësuesit e Qeverisë”, deklaroi Mickoski

Të gjitha ofertat që ishin në tavolinë për ndryshimet kushtetuese tashmë i takojnë të kaluarës”, u shpeh Mickoski. Ai shtoi se rruga e vetme që është e hapur, janë zgjedhjet e parakohshme parlamentare.(INA)

TË FUNDIT
3 orë
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes
3 orë
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
3 orë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri
5 orë
Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën
5 orë
Kasami: BDI 20 vjet nuk e bëri decentralizimin, po harxhojnë paratë që fituan derisa ishin në pushtet

ME TE LEXUARA

21 orë
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
21 orë
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
1 ditë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
20 orë
Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof
1 ditë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
8 orë
Kuvendi sot pritet ti zgjedhë zëvendësministrat
1 ditë
Qeveria VMRO dhe VLEN parasheh masa të reja për rritjen e natalitetit
7 orë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi

LEXO MË SHUMË

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

Kuvendi Parlamenti i Malit te zi

Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

Kamala Harris

Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

Bilall Kasami

Kasami: BDI 20 vjet nuk e bëri decentralizimin, po harxhojnë paratë që fituan derisa ishin në pushtet

daniel server

Serwer: Harrisit mund t’i duket Kosova si Tajvani e Ukraina

ejup maqedonci

Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Kuvendi sot pritet ti zgjedhë zëvendësministrat

IMG_4611

Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof

INFO

NA NDIQ