Mickoski: Kovaçevski asnjë herë nuk e akuzoi e as nuk e kritikoi BDI-në

Picture of INA
INA

21/04/2024

Kovaçevski nuk guxon të flasë kundër BDI-së e as të dërgojë kritika, tha nga Dellçeva lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, i cili shtoi se thirrja për bashkimin kombëtar të maqedonasve është obligim i çdokujt.

“Thirrjes sime, shpejtë, me panik dhe me nervozë iu përgjigj Dimitar Kovaçevski i cili tha se kemi frikë dhe se kjo është arsyeja për thirrjen time. Nuk e dija deri më tani se për shkak të frikës bëhet thirrja për bashkimin nacional maqedonas”, tha Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE.

“Çdo pushtet kërcënon të të korruptojë, andaj ka mekanizma për të kontrolluar, për të penguar, por ka persona me pushtet dhe fuqi absolute në këtë shtet që i përdorin në mënyrë të pakontrolluar madje edhe gjatë zgjedhjeve. Njerëzit e tillë janë të rrezikshëm në politikë, për ta politika nuk është punë publike, por është burim i pasurisë dhe fuqisë pa të cilave ata nuk mund të mbijetojnë, ata duhet t’i dërgojmë jashtë politikës, u lodhën por na lodhën edhe ne’, u shpreh Siljanovska Davkova

TË FUNDIT
34 minuta
IZET MEXHITI: PËR MUA BDI ËSHTË KAPITULL I MBYLLUR!
51 minuta
Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët
1 orë
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
1 orë
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
2 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
10 orë
Zjarr në departamentin e grave në Idrizovë, katër punonjëse kanë përfunduar në Toksikologji
2 ditë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
1 ditë
KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme
4 orë
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
1 ditë
Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

LEXO MË SHUMË

mexhiti izet

IZET MEXHITI: PËR MUA BDI ËSHTË KAPITULL I MBYLLUR!

Bekim Qoku

Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

INFO

NA NDIQ