Mickoski: Nëse opozitës shqiptare nuk do të ketë anëtarin e saj, VMRO-DPMNE do të largohet nga KSHZ

ina-online
ina-online

19/12/2023

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka deklaruar se partia e tij do ta shqyrtojë mundësinë e tërheqjes së anëtarit të tyre në KSHZ-së, nëse opozitës shqiptare nuk i jepet vendi për të plotësuar ekipin e KSHZ-së.

“Më duhet ta pranoj, nëse vazhdojnë të sillen kështu, ende po konsultohem me bashkëpunëtorët, por mendoj që nuk ka çka kërkon as VMRO-DPMNE në punën e KSHZ-së. Atëherë le të realizojnë zgjedhje BDI, Ali Ahmeti, Zeçeviq, Mariçiq, Kovaçevski, Spasovski, dhe të shohim në çfarë do të ngjajnë ata zgjedhje”, tha Mickoski.
Kujtojmë se dje Lidhja Europiane për Ndryshim deklaroi se propozimi i tyre për anëtarë në KSHZ është Abdush Demiri, ndërsa janë shprehur të irrituar për faktin se kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ftesë për plotësimin e KSHZ-së i ka dërguar edhe partive Lëvizja Populli dhe Partia Demokratike Evropiane.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

pensionist-pleq

Pensionet do të rriten për 5% – Ai më i ulëti do të ketë shtesë vetëm 626den

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

INFO

NA NDIQ