Mickoski: LSDM dhe BDI duan ta fshehin rastin e Onkologjisë

INA
INA

14 Shtator, 2023

Në debatin e djeshëm në parlament janë dëgjuar shpërthime të ndryshme nga deputetë e shumicës qeverisëse. Të përzierat që ndien secili nga ne për atë që ndodhi në Klinikën e Onkologjisë, e cila është rezultat i personelit mjekësor të afërt me partitë në pushtet LSDM dhe BDI, ndërsa qeveria po përpiqet në çdo mënyrë ta fshehë këtë krim, tha kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski gjatë vizitës së sotme në Sveti Nikoll, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve për skandalin në Onkologji.

Mickoski theksoi se qeveria beson se nëse e fshehin rastin do të shpëtojnë veten dhe autorët e këtij krimi, por u tha se pas ndryshimit të pushtetit të gjithë ata që morën pjesë në krim do të mbajnë përgjegjësi.

“Siç e thashë edhe më parë, e njëjta gjë vlen edhe për këta kriminelë politikë mjekësorë që kanë përfituar nga shëndeti i qytetarëve, qeveria e ardhshme e OBRM-PDUKM-së do të merret shumë më seriozisht me këtë skandal dhe ju premtoj se ata që i bënë të gjitha këto do të ndiqen penalisht para autoriteteve që janë përgjegjëse për këtë”, tha Mickoski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gjimnazi Tetov-780x470

Komuna e Tetovës akuzon MASH-in: Mijëra nxënës ende nuk kanë libra

mickoski

Mickoski: Qeveria e ardhshme e VMRO-DPMNE-së do të merret seriozisht me hulumtimin e krimeve në vend

dimitar kovacevski

Lavdërohet kryeministri: Me një pagë mesatare prej 37.000 denarëve dhe një pagë minimale prej 21.000 denarëve, mund të mbulohet shporta e konsumit

policia kosoves terroristet veri

Lirohen katër të dyshuar për sulmin terrorist në Banjskë

8525710B-2B1C-4019-A336-2EA5EAD280CF

Shqipëria nuk mbështet deklaratën e Borrellit, qëndron krah Kosovës

arm-uniforma-600x360

Buxheti i mbrojtjes do të shkurtohet për modernizimin e ushtrisë, do të bëhen shkurtime në mobilje, udhëtime, ngrohje

epa10534672 Serbia's Defense Minister Milos Vucevic attends the first edition of the Shuman Security and Defence Forum organized by the European Union External Action (EEAS) at the European Parliament in Brussels, Belgium, 21 March 2023.  EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Vuçeviq: Serbia, e zhgënjyer me KFOR-in

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

vulin

Mediat serbe, Vulin shfaqet në Lindjen e Mesme tre ditë pas sulmit terrorist në Banjskë

INFO

NA NDIQ