Mickoski: Maqedonia sërish ndër më të korruptuarat në Evropë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/01/2022

Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski përmes një statusi në Facebook ka reaguar pas informacioneve të publikuar se Maqedonia e Veriut ka bërë përparim prej 24 vendesh në luftën korrupsionit.

“Nëse drejtimi i një vendi mund të vihej në një tabelë exel, do të ishte e lehtë për të gjithë të drejtonin një vend. Duhet të dihet se drejtimi i vendit nuk është i njëjtë me tabelat e trashëguara të excel-it të marra për partinë. Nuk mund të vihen në tavolinë interesat shtetërore, as jeta e qytetarëve.

E kur bëhet fjalë për tabelat e excel-it, është më e rëndësishme që shifrat atje të thonë sërish se jemi ndër më të korruptuarit në Evropë në renditjen nga 87 deri në 95 vende, deficit buxhetor prej rreth 7.255.000.000 denarë apo borxh i ri për çdo familje në vetëm brenda 24 ditëve nga viti 2022 nga rreth 14.500 denarë!

Këtë herë të përpiqemi pa tabela excel, por me punë për atë që është e rëndësishme për njerëzit, mbrojtjen e interesave, më shumë para dhe të ardhme për të gjithë”, ka shkruar Mickoski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ