Mickoski me porosi për Petkovin dhe Radevin: VMRO nuk mbështet pazaret e fshehura

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski sot porositi se nuk e ka për qëllim të mbështesë ndonjë pazar lidhur me bisedimet me Bullgarinë.

Sipas tij, nëse pushteti do të kishte qëllim real ta përfshijë opozitën në proces, fillimisht është dashur ta ndajë me të pyetësorin 5+1 dhe të bisedojë në mënyrë serioze. Ai dërgoi porosi edhe kryeministrit bullgari, Kiril Petkov dhe presidentit bullgar Rumen Radev.

“Me siguri se ekziston ndonjë pazar pas perdes dhe prandaj VMRO-DPMNE, gjegjësisht qeveria e ardhshme, një pazar të tillë të fshehur pas syve të opinionit, nuk e ka për qëllim ta mbështesë. Ky është mesazhi drejtuar Petkovit, Radevit dhe të gjithë që e falsifikojnë këtë proces”, tha Mickoski.

Mickoski potencoi se pozitat negociuese rrënohen me atë që po bëhet pazar me identitetin e popullit dhe identitetin e shtetit.

TË FUNDIT
29 minuta
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
5 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
5 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
6 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
6 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

1 ditë
Biden dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje 10 vjeçare për mbrojtjen
1 ditë
Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues
6 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
BDI-ja nuk propozoi kandidat për nënkryetar të Kuvendit, Mitrevski, Milloshoski dhe Bendeska kaluan pragun e parë
1 ditë
Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh
2 ditë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

LEXO MË SHUMË

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ