Mickoski në takim me Riker në Uashington, ja çfarë biseduan?

Picture of INA
INA

09/07/2024

Kryeministri Hristijan Mickoski sot në Uashington pati takim me ish-amabsadorin e SHBA-ve, Filip Riker, me të cilin bisedoi për sfidat me të cilat përballet vendi ynë dhe mbështetja që na nevojitet për realizimin e interesave strategjike.

“Vizitën në Uashington e shfrytëzova për takim me ish ambasadorin e SHBA-së Filip Riker. Diskutuam për sfidat me të cilat përballet Maqedonia, mbështetjen e cila është e nevojshme për realizimin e interesave strategjike. Diskutuam edhe për potencialin që e ofron rajoni për bashkëpunim ekonomik dhe politik. Duhet ta ndryshojmë realitetin dhe ta përmirësojmë jetën e qytetarëve”, bëri të ditur kryeministri Mickoski, i cili po e udhëheq delegacionin qeveritar në një vizitë zyrtare në SHBA me rastin e Samitit të NATO-s. (INA)

TË FUNDIT
4 minuta
Mitko Çavkov del nga burgu!?
5 minuta
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
52 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
60 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
1 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

ME TE LEXUARA

1 ditë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
2 orë
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji
1 ditë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
20 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
2 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
1 ditë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
8 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

INFO

NA NDIQ