Mickoski në takimin me Petkovin: Në vend të bllokadave duhen ura

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2022

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka mbajtur të njëjtat qëndrime të cilat më herët janë të njohura publikisht, thuhet në komunikatën e partisë për takimin e kryetarit të partisë Mickoski me kryeministrin bullgar Kiril Petkov që u mbajt në selinë e VMRO-DPMNE-së.

Në takim u diskutua për zhvillimet e fundit dhe raportet mes dy vendeve.

“Ajo që u theksua është nevoja për ndërtimin e besimit, marrëdhëniet e hapura dhe lidhjen e temave dhe fushave ku është i mundur bashkëpunimi i ndërsjellë dhe përfitimi reciprok për qytetarët e të dy vendeve. U theksua nevoja e bashkëpunimit për temat që do të sigurojnë të ardhmen, investimet në arsim, shkencë, Korridorin 8 dhe projekte tjera të rëndësishme për të dyja vendet”, thuhet në njoftimin e VMRO-DPMNE.

Siç thuhet në deklaratën e partisë, Mickoski në takim ka theksuar se në vend të bllokadave, nevojiten ura, marrëdhënie të hapura dhe respekt të ndërsjellë.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

universiteti-i-tetoves-UT

Të hënën, pesë universitete në protesta për rritjen e pagave

INFO

NA NDIQ