Mickoski: Në vendet tjera, banditë si ata që hynë në M-NAV ose do të burgoseshin, ose do të likuidoheshin!

INA
INA

07/01/2024

Kreu i VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski në lidhje me skandalin në M-NAV, ka deklaruar se autoritetet e kanë trajtuar këtë rast sikur dikush të kishte huazuar një duzinë qebapësh, përcjell KlanM. Miskoski kërkoi urgjentisht ndëshkimin e autorëve.

“Imagjinoni se çfarë do të ndodhte nëse një grup banditësh si ky, të themi, do të hynte në aeroportin e Uashingtonit, aeroportin e Parisit ose aeroportin e Berlinit. Ose ata do të arrestoheshin tani, ose do të likuidoheshin”, tha mes tjerash Mickoski.

Mickoski, siç përcjell KlanM, theksoi se çdo ditë në këtë vit të ri, në vend ka nga një skandal.

“Çdo ditë ju keni një skandal që arriti kulmin me këtë tërbim të atij grupi kriminal banditësh që shpërtheu në ambientet e M-NAV. Dhe ajo prokurori dhe gjyqësor të vendosur partiakisht që e kaluan atë rast sikur të ishte dikush që huazoi një duzinë qebapësh nga një qebaptore”, thotë më tej Mickoski.

Sipas tij, këto skandale që po ndodhin tregojnë se duhen ndryshime.

“Ajo që po ndodh është e trishtueshme dhe tragjike. Dhe kjo është arsyeja pse ne kemi nevojë për ndryshime në mënyrë që këto lloj banditësh të mos na ndodhin, domethënë nëse ato ndodhin, ato duhet të sanksionohen menjëherë dhe të ndëshkohen”, përfundoi Mickoski./KlanMacedonia

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ