Mickoski: Nëse Spasovski nuk pajtohet me Ligjin për amnisti, atëherë ta lëshojë qeverinë

Picture of INA
INA

03/10/2023

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, sot ka folur për propozim-ligjin për amnisti dhe është pyetur për deklaratat e ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

Mickoski e pyeti Spasovskin “nëse bën teatër ose e tregon të vërtetën për propozim-ligjin për amnisti”.

“Spasovski ka dy opsione. Njëri është që nëse nuk pajtohet me ligjin ta lëshojë Qeverinë. Opsioni i dytë që e ka Spasovski është të heshtë dhe ta pranojë se ata që përfshihen me këtë ligj janë kriminelë famëkeq, njerëz që kanë tregtuar substanca të paligjshme ose të njohur si shpërndarës droge, kanë pastruar para, kanë kryer zhvatje, kanë kryer dhunë etj. Dhe atyre t’u ulet dënimin me burg ose një pjesë të amnisti të plotë, në mënyrë që të gjenden sërish në rrugë dhe të shkaktojnë probleme dhe terrorizojnë qytetarin e ndershëm në Maqedoni”, shtoi Mickoski.

TË FUNDIT
12 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
14 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
1 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
2 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
2 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
2 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
10 orë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
1 ditë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së
7 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
1 ditë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
2 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

LEXO MË SHUMË

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

FB_IMG_1719229651966

Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti

vesna

Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri

INFO

NA NDIQ