Mickoski nga Brukseli: S’ka marrëveshje – zgjedhje të shpejta për dalje nga kriza!

Picture of INA
INA

27/06/2023

Nga Brukseli, takimet me përfaqëues të lartë të BE-së, kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, sërish ka përsëritur se kjo parti nuk pranon asnjë marrëveshje sipas diktatit bullgar dhe se vendit i duhen zgjedhje të shpejta të parakohshme parlamentare, njofton KlanM.

“Mesazhi ynë është I qartë. VMRO-DPMNE nuk do të pranojë asnjë marrëveshje që do të jetë sipas diktatit bullgar. Ky është mesazhi thelbësor që e dërguam dhe do ta dërgojmë në Bruksel. Cështja e dytë që e themi në takime është që në Maqedoni sa më shpejt të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare” – tha Mickoski.

Mickoski, sic ka deklaruar, është shprehur i habitur nga ajo që kishte dëgjuar nga bashkëbiseduesit. Sipas tij, sic percjell KlanM, anëtarët e Qeverisë kur vijnë në Bashkimin Evropian, sipas tij, akuzojnë opozitën dhe kërkojnë nga Brukseli të bëjë presione ndaj VMRO-DPMNE-së ta pranojë marrëveshjen me Bullgarinë. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT
2 orë
“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët
2 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
2 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
3 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
3 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

ME TE LEXUARA

3 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
1 ditë
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
1 ditë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
22 orë
Një 19 vjeçar nga Shkupi ndërroi jetë nga një goditje elektrike
1 ditë
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes
9 orë
Kurti: Mos ta heroizojmë Faton Hajrizin, patriot në Republikën e Kosovës është Afrim Bunjaku
2 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
1 ditë
“Pyete babin tënd! S’mund të flisni për dinjitet kombëtar”/Përplasje e ashpër mes Zejdit dhe Shaqirit në Kuvend

LEXO MË SHUMË

komisioni-1

“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

INFO

NA NDIQ