Mickoski: Nuk e tradhtoj Goce Dellçevin për BE dhe NATO!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Jo nuk do ta bëja këtë tradhti, që dikush tjetër e bëri. Nuk do ta tradhtoj Goce Dellçevin dhe idealet e ilinditasve, kështu u përgjigj sot kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në pyetjen nëse ndihet fajtorë për vonesat që po i bëhen vendit në procesin e eurointegrimeve, përcjell TV21. Mickoski thotë se është i gatshëm të diskutojë për ardhmërinë e vendit, por jo me çfarëdolloj çmimi.

“Nëse më pyesni mua kur unë do të isha kryeministër, dhe kur do të duhej të vendosesha nëse do ta ndërrojë Kushtetutën ose ta ndërrojë identitetin për të hyrë aty ku juve thoni se duhej të hyjmë, në NATO dhe BE. Do iu jap përgjigje, jo nuk do ta bëja këtë, sepse unë jam vullnetar në Armatë, sepse jam njeri që edukon njerëz dhe që e donë shtetin e tij, popullin e tij dhe qytetarët. Nuk jam tregtar dhe nuk e punoj këtë për para dhe diçka më tepër”, tha mes tjerash Mickoski.

TË FUNDIT
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
3 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

18 orë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
2 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
15 orë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
9 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski
18 orë
Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit
14 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar
9 orë
ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë
18 orë
Kuvendi do të mbajë seancën e pestë

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ