Mickoski: Nuk pres që kjo qeveri kriminele t’i lërë kolltukët prej lëkure

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21 Shkurt, 2022

Lideri i VMRO- DPMNE-së Hristijan Mickoski në pyetjen e gazetarit se si do ja bëjë që qeveria të pranojë te ketë zgjedhje të parakohshme tha se nuk pret që kjo qeveri do ti lerë privilegjet që përjeton në kurriz të popullit.

“Nuk pres që kjo qeveri kriminele të dojë t’i lërë tapetet e kuqe të trashë dhe kolltukët prej lëkure ku është shtrirë si dhe privilegjet që përjeton mbi kurrizin e popullit, nuk pres që ta pranojnë këtë, thjesht do të ikin sepse janë të vetëdijshëm se pas kësaj do të ketë përgjegjësit”, tha Mickoski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ