Mickoski: Pas 19 janarit do të shpallim emrat e ministrave për qeverinë teknike

ina-online
ina-online

03/01/2024

VMRO-DPMNE pas festës “Uji i bekuar” (19 janar) do t’i shpallë emrat e ministrave dhe zëvendësministrave për qeverinë teknike. Për këtë çështje deri më tani nuk ka pasur asnjë takim në mes liderit të partisë opozitare Hristijan Mickoski dhe kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së Dimitar Kovaçevski dhe sipas Mickoskit, nuk ka asnjë njoftim për takimin mes tyre.

“Pas Buzmit, do të kemi pamje të plotë të formacionit aktual. Ne nuk jemi të nxituar në atë front. VMRO-DPMNE ka një numër të madh të kuadrove që mund t’i përgjigjen pozitave të kërkuara. Sa i përket performancës së qeverisë teknike, mendoj se ato qeveri deri tani janë treguar të dobëta të mbushura me konflikte dhe frenime të shumta. Shikoni, a ju kujtohet ndonjë politikë progresive e zbatuar gjatë asaj periudhe, përgjigja është jo. Ajo që mbahet mend janë argumentet. Frenat. Vendime të rrëzuara. Dhe prandaj humbet koha për shtetin”. Prandaj propozova shfuqizimin e qeverisë teknike”, tha Mickoski.

I pyetur nëse Naqe Çulev do të jetë sërish ministër i Punëve të Brendshme në qeverinë teknike, ai tha se duhet të presim sepse ende nuk është marrë ndonjë vendim.

Lidhur me bisedimet e paralajmëruara me Kovaçevskin, ai tha se nuk kanë pasur takim dhe se siç thotë Mickoski, “nuk ka njoftim publik për takim të fshehtë” dhe konsideron se nuk ka nevojë që të takohen në takime të fshehta.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

INFO

NA NDIQ