Mickoski: Pendarovski heshtë tani kur duhet të jetë më i zëshëm

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Kryetari i VMRO-DPMNE-së i pyetur lidhur me kërcënimet me bomba nëpër shkolla, u shpreh se sistemi është jo-funksional, derisa sipas tij presidenti i shteti po heshtë në kohën kur duhet të jetë më i zëshëm.

“Presidenti po heshtë, pikërisht tani kur duhet të jetë më i zëshëm. Në vend që tani, kur sipas tyre jemi cak i sulmeve hibride, ta thërret Këshillin e Sigurisë, ai po heshtë. Taktizon. Nuk po merr udhëzime nga pronari i tij. Askund nuk gjendet”, tha Mickoski. /Alsat.mk

TË FUNDIT
36 sekonda
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
2 minuta
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
4 minuta
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
24 minuta
“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve
1 orë
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

ME TE LEXUARA

24 orë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit
3 orë
Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet
20 orë
BDI në “lucidum intervallum”
4 minuta
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
1 ditë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
17 orë
Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime
24 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
3 orë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
20 orë
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

LEXO MË SHUMË

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

Screenshot_20240723-135214~2

“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

INFO

NA NDIQ