Mickoski: Pendarovski nuk mund të fitojë as për kryetar të Këshillit Shtëpiak në banesën e tij

ina-online
ina-online

13/10/2023

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në intervistën e tij për “Lider”, mes tjerash foli edhe për presidentin e vendit, Stevo Pendarovski.

Sipas tij, Pendarovski edhe po të kandidojë për kryetar në banesën në të cilën jeton, nuk do të mund të marrë më shumë se dy vota.

“Mendoj se kur bëhet fjalë për Stevo Pendarovski, të gjitha partitë politike të rrethohen rreth tij dhe ta mbështesin, pikëpyetje nëse do ta votojnë më shumë se 100.000 persona. Mendoj se në banesën në të cilën jeton, nëse kandidon për kryetar të Këshillit Shtëpiak, nuk mund të fitojë më shumë se dy vota”, tha Mickoski.

Ai shtoi se se për momentin nuk duhet të humbet kohë për një figuri siç është Stevo Pendarovski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ