Mickoski: Sa më e fortë VMRO-ja, aq më e fortë Maqedonia, shkojmë për 61 deputetë

Picture of ina-online
ina-online

31/08/2023

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sërish në stilin e njohur të krerëve të kësaj partie për fitoren e 61 deputetëve në zgjedhje dhe për të arritur formimin e Qeverisë pa kushtëzime.

“Dhe kur ju shoh në numër të madh duke e festuar këtë ditëlindje të 33-të, përveç për mua si kryetar i VMRO-DPMNE-së, është motiv për të duruar, duruar dhe së bashku me ju në pak muaj nga sot në zgjedhjet parlamentare të vulosim këtë histori dhe të fitojmë me shumicë në parlamentin maqedonas. Është shumë e rëndësishme që ajo fitore të jetë e madhe”, tha kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në Shtip, ku u shënua 33-vjetori i Komitetit Komunal të partisë në këtë qytet.

Ai tha se ka shkuar në atë qytet për ti siguruar ata për një fitore të madhe në zgjedhjet e ardhshme.

“Por nuk do të mjaftojë që ajo fitore të jetë me më pak se 61 deputetë. Pse po e them këtë? Sepse gjatë asaj fushate do të dëgjoni gjithçka nga shpirtrat e vegjël që paguhen me paratë tuaja, dhe të vjedhura nga qeveria e BDI-së dhe LSDM-së ose LSDM-së dhe BDI-së si të doni. LSDM është kthyer nga një parti shtetformuese në parti shërbyese e BDI-së”, theksoi Mickoski.

Ai tha se sa më e fortë të jetë VMRO, aq më e fortë është Maqedonia. (INA)

TË FUNDIT
5 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
5 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
8 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
8 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
10 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

15 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
5 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
20 orë
Mos-deklarimi i pronës, Antikorrupsioni ndërpret mbi 20 procedura të zyrtarëve
15 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
5 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

INFO

NA NDIQ