Mickoski për korridoret: Gabimet eventuale në projekt do t’i paguajmë ne

INA
INA

03/06/2023

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski i ftuar në emisionin e mbremshem “360 Gradë” në Alsat shpalosi edhe një vërejtje rreth projektit për ndërtimin e korridoreve. Për Mickoskin problematike është ajo që hulumtimet gjeologjike në terrenin për rrugët ka filluar gjatë ditës së djeshme.

“Dje pamë në terren makineri shpimi, me të cilat fillojnë punët hulumtuese gjeologjike. Pa punë hulumtuese, pa gjeologji, ju nuk keni projekt. Ndërsa, si do të bëni diçka për të cilën keni një para-marrje (avans) prej 200 milion eurove në rast se nuk keni projekt…shumë do të kisha dashur të shoh, kur të vijnë në radhë viaduktet dhe tunelet dhe kur hulumtimet të tregojnë se në atë seksion nuk mund të ndërtohet…por edhe këtu janë mbrojtur nga kompania. Nuk kam asgjë kundër kompanisë, ajo i ka mbrojtur interesat e veta…thonë – edhe gabimet në projektim do t’i paguani”, tha Micksoki.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sopot kompleksi memorial

Maksim Dimitrievski paraqet kallëzim penal kundër kompleksit të UÇK-së në Sopot, shqiptarët të heshtur!

fatmir-besimi2

Besimi: Përmbushja e marrëveshjes për kryeministër shqiptar është investim në një të ardhme të përbashkët

komisioni-antikorrupsion

Është përzgjedhur përbërja e Komisionit Antikorrupsion, pritet votimi në Kuvend

vangjel

Aksidenti i rëndë në Tetovë, humb jetën vajza e ish-deputetit

shqipnje me yll

Sot, dita e flamurit “me yll”: cili është “Nëntori i Dytë” komunist me skenar nga Kadare?

Bilall Kasami

Patundshmëri në emër të prindërve dhe ar në emër të bashkëshortes – kjo është pasuria e Bilall Kasamit

Blinken

Sekretari amerikan Blinken pasdite vjen në Shkup

collage-10-600x360

Ish-komandanti i UÇK-së, Sabit Geci ndërron emrin dhe fenë

parada tirane

Kush është personi që imitoi Skënderbeun në Paradën e 111 vjetorit të Pavarësisë? (VIDEO)

INFO

NA NDIQ