Mickoski: Po digjem nga dëshira për zgjedhje, do t’i fitojmë 61 deputetë

INA
INA

21/09/2023

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka deklaruar se fushata e rrejshme e LSDM-së,se VMRO-DPMNE udhëhiqet nga Budapesti shpërtheu si fluks sapuni dhe fishekzjarri i tyre u shpërtheu në duar.
Ai nga Novaci përsëri ka demantuar se ka patur takimi të fshehta rreth ndryshimeve në Kodin penal.
“Digjemi nga dëshira për zgjedhje të parakohshme dhe të tregojmë se sa është uniteti në VMRO-DPMNE. Nëse deri më parë isha në dilemë se nëse jemi afër 61 deputetët, tani jam i bindur se ky qëllim është i arritshëm”, ka thënë Mickoski, transmeton SHENJA.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

vucic-dacic

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

radojcic milan

Konfiskohet një anije me shpejtësi të madhe e Radojiçiqit, ishte fshehur në depon e Radule Stevic

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

LSDM SDSM

LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

stevo pendarovski

Pendarovski për ndryshimet kushtetuese: Do të presim qeverinë e ardhshme

ndotja shkup

Qyteti i Shkupit: Qytetet më të ndotura në Maqedoni janë Strumica dhe Tetova

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

INFO

NA NDIQ