Mickoski porosi Xhaferit: Kuvendi nuk është restaurant!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2022

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Micoski, ka thënë se kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sillet në mënyrë autokratike duke e ka porositur atë se nuk është mbi ligjet dhe se Kuvendi nuk është restaurant.

“T’i japin fund demagogjisë dhe leksioneve për demokraci pasi më së miri e praktikojnë autokracinë. Nëse nuk e kanë të qartë le ta kujtojnë një spiker të Kuvendit që sillet sikur shtëpia Ligjvënëse është restaurant nga Forina. Autonomi autokrate që e ka shpallur vetë dhe kurdo shkel procedura, cakton seanca, uzurpon procedura, emëron dhe shkarkon anëtarë të komisioneve “, tha Mickoski. Më tej ai shtoi: “Kemi parë shumë të tillë që kanë menduar se bota sillet rreth atyre, por ata kanë përfunduar keq, ka fytyrë dhe me turp të përjetshëm, kështu është ku autokrati nga Forina duhet të tij se nuk është mbi Ligjet, kurse Kuvendi i përket popullit”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

INFO

NA NDIQ