Mickoski: Qeveria e ardhshme e VMRO-DPMNE-së do të merret seriozisht me hulumtimin e krimeve në vend

INA
INA

27/09/2023

Në raste kur plagët nuk janë shëruar nga asnjëri në lidhje me atë që ka ndodhur në klinikën e Onkologjisë, vinë një tjetër afera ku një vajzë jep tender babait së saj, tender i cili është i vlefshëm prej tre milion euro.

Kështu tha kryetari i partisë VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, gjatë vizitës së sotme në komunën e Ilindenit duke ju përgjigjur pyetjes së gazetarëve për aferën lidhur me klinikën e Hematologjisë, ku drejtoresha, Irina Panovska, e cila i ka dhënë tender për shitblerjen e barnave babit të saj.

Mickoski theksoi se një gjë e tillë po ndodh me vite të tëra, ndoshta edhe dekada dhe për këtë shtëpitë shëndetësore janë në këtë gjendje, ai theksoi se qeveria e ardhshme e VMRO-DPMNE do të hetojë seriozisht të gjitha dyshimet për krim dhe kushdo që ka kryer një krim do të mbajë përgjegjësi.

“Përsëri po ju them se nga kjo qeveri nuk pres asgjë, në qeverisjen e ardhshme të OBRM- PDUKM-së me qëllime serioze do të hulumtojmë krimet nga të gjithë format e mundshme, nëse është familjar, a është ndokush që dëshiron të amnistojnë nëpërmjet këtij ligji të ri për amnisti krimin politik të gjeneruar nga ata në qeveri”, tha Mickoski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bilall Kasami

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

Këshilltari i Pacollit zbulon detaje për të ardhurat, bizneset dhe punën e Naim Murselit

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

Gashi: Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve, ne nuk do ta lejojmë këtë!

takimi lidereve lideret

Partitë merren vesh për mbajtjen e zgjedhjeve, ja datat?

Krenar Lloga

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

OBSH

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

blerim sejdiu

Zhelinë/ Sejdiu ka penguar prerjen e druve nga një kompani private: Dëmtim brutal i natyrës

Trajanov

Trajanov propozon: Zgjedhje pa qeveri teknike dhe një Njësi Zgjedhore

Arben Taravari

Shfuqizimi qeverisë teknike, Taravari: Tendenca e VMRO-së është më shumë të mos ketë kryeministër shqiptar

INFO

NA NDIQ