Mickoski: Secila familje ka një borxh prej 77.500 denarë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

6 Janar, 2022

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski beson se çdo familje me katër anëtarë ka borxh prej 77.500 denarë për vetëm një vit.

“Si e mbyllëm vitin ekonomik 2021: Të ardhurat në buxhet rreth 3.55 miliardë euro, shpenzimet në buxhet rreth 4.18 miliardë euro.

Diferenca në mes të shpenzimeve dhe të hyrave buxhetore është rreth 0.63 miliardë euro ose një borxh i ri për qytetarët e Maqedonisë prej 630 milionë euro.

Produkti i brendshëm bruto i parashikuar për vitin 2021 është 11.714 miliardë euro, që do të thotë se qeveria në vitin e zgjedhjeve lokale e rriti borxhin për rreth 5.14 për qind dhe çdo familje katër anëtarëshe e kanë futur në borxh për 1.260 euro ose 77.500 denarë”, thuhet në njoftimin e Mickoskit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

INFO

NA NDIQ